Продукти Разширено

Аспирин Ултра при главоболие, температура, болки в ставите и гърба х 20 таблетки, Bayer

арт. № 32992
875лв
бр.
Опростена поръчка

Аспирин Ултра съдържа ацетилсалицилова киселина, която облекчава болката и понижава температурата.


Марка: BAYER Производител: BAYER Тегло: 0.040 кг. Тип продукт: Лекарствен продукт Начин на отпускане на лекарственият продукт: Без лекарско предписание
Рейтинг:
Аспирин Ултра съдържа ацетилсалицилова киселина, която облекчава болката и понижава температурата. Осигурява бързо облекчаване на болката, което се дължи на бързо разтваряне и бързо усвояване на ацетилсалицилова киселина.
Аспирин Ултра е аналгетично и антипиретично лекарство и спада към групата на противовъзпалителните лекарствени продукти. Аспирин Ултра е показан за облекчение на симптомите при главоболие, зъбобол, болки в гърлото, менструални болки, болки в мускулите и ставите, болки в гърба, лека артритна болка. При простуда или грип за симптоматично лечение на болка и повишена телесна температура.
 
Приложение:
Перорално приложение.
Препоръчителната доза е:
Възрастни: 1-2 таблетки като еднократна доза, която при необходимост може да се повтори след минимум 4 часа. Максималната дневна доза от 4000 mg не бива да се надвишава.

Аспирин Ултра не трябва да се прилага при пациенти под 16 годишна възраст, освен по изрично лекарско предписание. Дозировката при деца да бъде след консултация с лекар.
 
Дозата трябва да се намали или интервалът между дозите да се увеличи при пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция.

Начин на приложение
Вземете таблетката с една чаша вода, за предпочитане веднага след хранене. Не бива да вземате Аспирин Ултра продължително време (повече от 3 дни) или в големи дози без да сте се консултирали предварително с Вашия лекуващ лекар или фармацевт.
Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.

Активно вещество: ацетилсалицилова киселина. Една обвита таблетка съдържа 500 mg ацетилсалицилова киселина.

За пълния списък на помощните вещества, моля прочетете листовката.

Предупреждения и предпазни мерки:
Не приемайте Аспирин Ултра:
- ако сте алергични към ацетилсалицилова киселина или към някоя от останалите съставки на това лекарство (изброени в точка 6);
- ако сте алергични към други салицилати;
- ако имате язва на стомаха или на дванадесетопръстника;
- ако имате склонност към кръвоизливи;
- ако имате астма, която се предизвиква от прилагане на салицилати или субстанции с подобно действие, особено нестероидни противовъзпалителни лекарства;
- при комбиниране с метотрексат във високи дози (> 15 mg/седмично); - през последното тримесечие на бременността;
- ако имате тежка бъбречна или чернодробна недостатъчност;
- ако имате тежка сърдечна недостатъчност, която не е адекватно контролирана с лекарства.
 
Консултирайте се с лекар преди прием, ако:
- сте алергични (свръхчувствителни) към други аналгетични, противовъзпалителни или противоревматични лекарства или ако имате други алергии;
- в същото време вземате антикоагулантни
- страдате от бронхиална астма, сенна хрема, полипи в носа;
- имате хронични или повтарящи се оплаквания свързани със стомаха или дванадесетопръстника, или има данни за стомашно-чревни язви в миналото, включително хронична или рецидивираща (повтаряща се) язвена болест, или има данни за кървене от стомашно-чревния тракт в миналото;
- имате нарушена бъбречна функция или при пациенти с нарушена сърдечно-съдова циркулация (напр. бъбречно съдово заболяване, конгестивна сърдечна недостатъчност, хиповолемия, голяма операция, отравяне на кръвта (сепсис) или големи хеморагични събития), тъй като ацетилсалициловата киселина може дoпълнително да повиши риска от бъбречно увреждане или остра бъбречна недостатъчност;
- имате нарушена чернодробна функция;
- сте на диета с контролиран прием на натрий
1 таблетка съдържа 3 mmol (72 mg) натрий.

Ако сте бременна или кърмите, смятате, че може да сте бременна или планирате бременност, посъветвайте се с Вашия лекар или фармацевт преди употребата на това лекарство.

Трябва да информирате лекуващия Ви лекар, ако забременеете по време на продължително лечение с Аспирин Ултра. Без консултация с лекар Аспирин Ултра не бива да се приема през първото и второто тримесечие от бременността. Ако лекарствени продукти, съдържащи
ацетилсалицилова киселина, се използват от жена, опитваща се да забременее, или по време на първо и второ тримесечие на бременността, дозата трябва да е възможно най-ниска и
продължителността на лечение да е възможно най-кратка.

Ацетилсалициловата киселина не бива да се взема през последните три месеца от бременността, поради повишен риск от усложнения за майката и детето по време на раждане. Както всички нестероидни противовъзпалителни лекарствени продукти, Аспирин Ултра може да потисне плодовитостта при жени в детеродна възраст.
 
Вид на опаковката: Аспирин Ултра се предлага в опаковки, съдържащи 8 и 20 обвити таблетки.
Лекарствен продукт без лекарско предписание. Преди употреба прочетете листовката.
Притежател на разрешението за употреба: Байер България ЕООД, ул. „Резбарска“ № 5, 1510 София, България, тел.: +359 2 4247 280; факс: +359 2 814 01 09.
www.aspirin.bg
 
CH-20221018-22
A0059/18.03.2021 CH-20220410-01
Приложение:
Перорално приложение.

Препоръчителната доза е:

Възрастни: 1-2 таблетки като еднократна доза, която при необходимост може да се повтаря на интервали от 4-8 часа. Максималната дневна доза от 4 g не бива да се надвишава.
Ацетилсалицилова киселина не трябва да се прилага при пациенти под 16 годишна възраст, освен по изрично лекарско предписание.
Дозировката при деца да бъде след консултация с лекар.
Дозата трябва да се намали или интервалът между дозите да се увеличи при пациенти с нарушена чернодробна или бъбречна функция.

Начин на приложение

Вземете таблетката с една чаша вода, за предпочитане веднага след хранене.Не бива да вземате Аспирин Ултра продължително време (повече от 3 дни) или в големи дози без да сте се консултирали предварително с Вашия лекуващ лекар или стоматолог.
Ако след 3 дни не се чувствате по-добре или състоянието Ви се влоши, трябва да потърсите лекарска помощ.
Активни вещества:

Всяка таблетка съдържа ацетилсалицилова киселина 500 mg.

За пълния списък на помощните вещества, моля прочетете листовката.